17-20 ოქტომბერს თბილისში ჩატარდა საერთაშორისო ორგანიზაცია EED მიერ ორგანიზებული ოთხდღიანი სემინარი არ ავნო!” სემინარში მონაწილეობა მიიღეს სამხრეთ კავკასიის ქვეყნების არასამთავრობო ორგანიზაციებმა.
მონაწილეებამა აღნიშნეს, რომ იმისდა მიუხედავად, თუ რა პროექტს ასრულებენ, შესაძლებელია მეთოდი “არ ავნო”-ს გამოყენება. ძალზე მნიშვნელოვანი იყო ის, რომ პროექტი იყო რეგიონალური. სამხრეთ კავკასიის ქვეყნების მოსახლეობაში ძალიან ბევრი საერთოა, რაც აისახება მსოფლმხედველობაში, ტრადიციებსა და ადათებში; სწორედ ამაზეა აგებული ამ სამი ქვეყნის არასამთავრობო ორგანიზაციების მუშაობა. საერთო მიზანია – ახალი მეთოდის შესწავლა, უფრო მეტი ინფორმაციის მიღება და გამოცდილების ურთიერთგაზიარება. სემინარში მონაწილეობამ ხელს უწყობს ახალი მეთოდების გაცნობასა და გამოცდილების გაზიარებას, რაც განპირობებულია მონაწილე ორგანიზაციების მუშაობის სხვადასხვა მიმართულებით. სემინარის დროს გამოვლინდა ზოგიერთი ნეგატიური პრობლემაც და იყო მცდელობა ამ პრობლემათა ანალიზის და გადალახვის.

17-20 октября  в Тбилиси прошел четырехдневный Workshop «Не навреди!», организованный международной организацией EED. В  Workshop-е принимали участие неправительственные организации из трех стран Южного Кавказа.
Участники отметили, что независимо от того, какой проект они выполняют, метод «Не навреди» может использоваться ими, так как, как известно, конфликты могут возникать в любых проектах. Очень важным было то, что Workshop был региональным. Есть много общего между населением трех южнокавказских стран стран, много общего в менталитете, традициях и обычаях, и НПО в этих трех странах строят свою работу, опираясь на это общее. Общая цель – учиться новому методу, больше узнать друг о друге, пообщаться друг с другом и обменяться опытом. Участие в работе помогло узнать новые методики и обменяться опытом работы, так как участниками были организации самой разной направленности.В ходе работы были выяснены некоторые негативные проблемы и сделана попытка анализа этих проблем и преодоления этих негативных проблем.